477 Transparent Cyan Mussini, farba olejna Schmincke 35 ml

477 Transparent Cyan Mussini, farba olejno-żywiczna marki Schmincke w tubie 35 ml   Więcej szczegółów

84,90 zł

Producent: Schmincke Schmincke

1 sztuka

Ostatnie egzemplarze!

477 Transparent Cyan Mussini, farba olejno-żywiczna marki Schmincke w tubie 35 ml


Farba Mussini Schmincke Transparent Cyan nr 477 to wysokiej klasy transparentna farba olejno-żywiczna o niebieskozielonym kolorze zbliżonym do koloru płatków bławatka. Oparta na historycznych recepturach i nowoczesnych badaniach profesora Cesara Mussiniego jest najlepszą ofertą dla konserwatorów dzieł sztuki malarskiej i wymagających mistrzów szczególnie malarstwa laserunkowego.
Cyjan Mussini nr 477 składa się ze specjalnie skomponowanej mieszanki nowoczesnego pigmentu Phthalocyanine, który zawieszono w emulsji z precyzyjnie dobranych olejów i żywicy damarowej. Z tego powodu dobrze się rozprowadza. Schnie średnio długo (3-5 dni) i równomiernie.
Farba olejno-żywiczna Cyjan Mussini 477 swoją nazwę zawdzięcza bławatkowi (Centaurea cyanus ), z którego po raz pierwszy ten kolor uzyskano. Współczesny pigment w kolorze cyjanu jest trwalszy i stabilniejszy.
Farba Transparent Cyan  marki Mussini odpowiada podstawowemu kolorowi cyjan w subtrakcyjnych modelach kolorów i po zmieszaniu z magentą daje wspaniałe przezroczyste odcienie fioletu, a po połączeniu z żółtym transparentnym pigmentem daje błyszczące, półprzezroczyste zielenie. Te trzy kolory dadzą Ci bogatą paletę barw pośrednich stosownie do proporcji, które zastosujesz.
To farba konieczna na początku artystycznej drogi i jedna z  najważniejszych w palecie artysty, który sam chce tworzyć własną gamę kolorów. To też jeden z podstawowych kolorów w malarstwie laserunkowym.
Farba olejno-żywiczna Mussini dobrze łączy się ze wszystkimi farbami olejnymi, nawet jeśli nie mają w swoim składzie żywicy. Powinieneś ją mieć w swojej pracowni malarskiej.
Parametry Transparent Cyan Mussini nr 477:
Pigmenty:                 Phthalocyanine ( PB15:3);
Stopień krycia:             transparentna;
Odporność na wpływ światła:     najwyższa;
Czas schnięcia:            3-5 dni;
Grupa cenowa:            3.


Uwaga! Zamówienia realizujemy do 3 dni roboczych.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

477 Transparent Cyan Mussini, farba olejna Schmincke 35 ml

477 Transparent Cyan Mussini, farba olejna Schmincke 35 ml

477 Transparent Cyan Mussini, farba olejno-żywiczna marki Schmincke w tubie 35 ml