529 Viridian Mussini, farba olejna Schmincke 35 ml

529 Viridian Mussini, farba olejno-żywiczna marki Schmincke w tubie 35 ml   Więcej szczegółów

84,90 zł

Producent: Schmincke Schmincke

2 szt.

Ostatnie egzemplarze!

529 Viridian Mussini, farba olejno-żywiczna marki Schmincke w tubie 35 ml


Farba Mussini Schmincke Viridian nr 529 to najwyższej klasy półkryjąca farba olejno-żywiczna w kolorze zielonym, delikatnie zabarwionym żółto, podobnym do popularnej w XIX w zieleni schweinfurckiej. Oparta na historycznych recepturach i nowoczesnych badaniach profesora Cesara Mussiniego jest najlepszą ofertą dla konserwatorów dzieł sztuki malarskiej i wymagających mistrzów malarstwa szczególnie pejzażowego.
Zieleń Virydian Mussini nr 529 składa się ze specjalnie skomponowanej mieszanki pigmentów: Zinc oxide, Bismuth vanadate, Hydrated chromium oxide, które zawieszono w emulsji z precyzyjnie dobranych olejów i żywic. Z tego powodu dobrze się rozprowadza, schnie równomiernie i szybko (1-2 dni). Jest też bezpieczna dla zdrowia artysty, w odróżnieniu od zieleni schweinfurckiej, która jest toksyczna z powodu zawartości trującego arsenu.
Farba olejna Mussini 529 to kolor, który wzbogaca paletę zieleni, konieczną w malarstwie realistycznym i krajobrazowym. To kolor niezbędny do malowania roślinności.
Dobrze łączy się ze wszystkimi farbami olejnymi, nawet jeśli nie mają w swoim składzie żywicy. Warto ją mieć w pracowni malarskiej, szczególnie w palecie farb malarza pejzażysty.
Parametry Viridian Mussini nr 529:
Pigmenty:                 Zinc oxide, Bismuth vanadate, Hydrated chromium oxide                         (PW4, PY184, PG18);
Stopień krycia:             półkryjąca;
Odporność na wpływ światła:     najwyższa;
Czas schnięcia:            1-2 dni;
Grupa cenowa:            3


Uwaga! Zamówienia realizujemy do 3 dni roboczych.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

529 Viridian Mussini, farba olejna Schmincke 35 ml

529 Viridian Mussini, farba olejna Schmincke 35 ml

529 Viridian Mussini, farba olejno-żywiczna marki Schmincke w tubie 35 ml