Wosk zabezpieczający Renaissance 200 ml

Wosk zabezpieczający "Renaissance" to wyjątkowa mieszanka wosków mikrokrystalicznych pochodzących z rafinacji ropy naftowej. Można go z powodzeniem stosować na każdej powierzchni, od białego papieru po kamień - drewno, metale, marmur, skóra, kość słoniowa, ceramika itp.   Więcej szczegółów

99,90 zł

Producent: Picreator Enterprises Ltd Picreator Enterprises Ltd

20082

ponad 10 sztuk w naszym magazynie

Wosk polerski to wyjątkowa mieszanka wosków mikrokrystalicznych pochodzących z rafinacji ropy naftowej. "Renaissance" jest zarejestrowaną marką dla wosków polerskich, pierwotnie sformułowaną w British Museum's Research Laboratories. Za zgodą Muzeum angielska firma Picreator wyprodukowała i wprowadziła produkt na rynek.

Wosk Renaissance można z powodzeniem stosować na każdej powierzchni, od białego papieru po kamień - drewno, metale, marmur, skóra, kość słoniowa, ceramika itp. Wosk wzmacnia i chroni wszystkie muzealne oraz artystyczne obiekty. Nadaje on twardą, przezroczystą warstwę z atrakcyjnym połyskiem i jest wysoce odporny na znakowanie palcami, zanieczyszczenie środowiska, ścieranie i warunki atmosferyczne. Wosk Renaissance zawiera white spirit. W puszce wosk jest substancją stałą, bez wolnej cieczy, pomimo stosunkowo niskiej zawartości substancji stałych. Preparat został zaprojektowany z myślą o łatwości aplikacji i cienkich, równomiernych warstwach. Wosk Renaissance najlepiej nanosi się na zimne powierzchnie (lub w temperaturze pokojowej). Z pewnymi wyjątkami w profesjonalnej renowacji brązów, podgrzewane powierzchnie mają tendencję do wypierania rozpuszczalnika z pasty, co sprawia, że równomierne nałożenie jest trudne.

Przed rozpoczęciem woskowania należy upewnić się, że powierzchnie są suche, czyste i wolne od tłuszczu. Bez względu na to, który środek czyszczący jest używany, płukanie w celu usunięcia wszelkich śladów, a następnie dokładne wysuszenie za pomocą chłonnego papier, tkaniny, a nawet suszarką, jest to ważne, aby zakończyć proces wstępnego woskowania. Jakakolwiek wilgoć uwięziona pod woskiem, lub pomiędzy warstwami wosku, może tworzyć brzydkie "rozkwitanie". Na metalach może zainicjować rdzewienie. Jeśli wilgoć zostanie uwięziona pod woskiem lub jeśli wosk wydaje się nierównomiernie nałożony, należy polerować miejsce szmatką zwilżoną parafiną. Końcowe pocieranie czystą miękką szmatką przywróci pełny połysk.

Woskowanie powierzchni najlepiej wykonywać ręcznie miękką, czystą ściereczką, pracując na powierzchni około pół metra kwadratowego (dostosowane do warunków lokalnych). Nakładaj wosk cienko i równomiernie. Jeśli pozwolono mu odpocząć dłużej niż minutę wosk wyschnie i stwardnieje w matowy film. Drugą (czystą, suchą) szmatką delikatnie poleruj wosk delikatnie do osiągnięcia połysku.

Następne woskowanie nakładać po godzinie lub później. Warstwę można polerować intensywniej. Pierwsza warstwa utworzy dobre "zakotwiczenie" (Pasuje to zwłaszcza do nieporowatych powierzchni - metali itp.).

Materiały o porowatej powierzchni mogą wchłonąć pierwszą lub drugą warstwę wosku. Kolejne warstwy pogłębiają blask i poprawiają ochronę.

Rzeźbione powierzchnie, które mogłyby uwięzić wosk w nieestetycznych stałych białych osadach (np. posągi z brązu) muszą mieć wosk wyszczotkowany do równej warstwy.

Nakładanie:
1. Powierzchnia metalowa powinna być idealnie czysta i wolna od brudu i innych wosków. Wytrzyj powierzchnie White Spirit (lub parafina) do odtłuszczenia.

2. Oczyść za pomocą produktu Pre-lim lub innego środka do czyszczenia metali , upewniając się, że wszystkie ślady produktu zostały usunięte po oczyszczeniu metalu. (Nie wolno używać produktu Pre-lim na srebro)

3. Używając miękkiej szmatki (np. mikrowłókna lub ręcznika), która jest wolna od chemikaliów lub innych wosków, nałóż pierwszą warstwę wosku cienko pod lekkim naciskiem, aby uniknąć podnoszenia woskowania z powierzchni. Lekko wypoleruj do połysku po kilku minutach.

4. Po godzinie nałóż 2 lub 3 dalsze cienkie warstwy wosku, delikatnie wygładzając każdy do pełnego blasku i pozostawiając około 30 minut pomiędzy każdą warstwą.

5. Jeśli na woskowanej powierzchni znajdują się ślady palców, można je szybko wypolerować miękką, suchą szmatką.

6. Utrata przejrzystości warstwy woskowej może być spowodowana lokalnymi czynnikami środowiskowymi lub po prostu dotknięciem wielu rąk. Suche polerowanie przywraca połysk. W najgorszych przypadkach tłustych plam, szybkie przetarcie szmatką lekko zwilżoną parafiną (nie White Spirit) natychmiast odtłuści powierzchnie bez uszkadzania warstwy wosku.

Metale są dobrze chronione i wymagają jedynie szybkiego, suchego polerowania miękką szmatką, aby je utrzymać. Ponowne woskowanie jest wymagane tylko w długich odstępach, raz lub dwa razy w roku.

Częstotliwość wykonywania prac konserwacyjnych zależy od kontaktu fizycznego i czy wosk był używany wewnątrz lub na zewnętrznych powierzchniach narażonych na działanie warunków atmosferycznych. Wosk Renaissance pozostaje bezbarwny pomimo wielokrotnych aplikacji przez lata, jest bez kwasowy nie uszkodzi żadnej powierzchni.

Uwaga: Należy nosić bawełniane rękawiczki podczas pracy z wszystkimi metalami podczas wszelkiego rodzaju odbudowy, aby uniknąć nanoszenia odcisków palców na powierzchniach. Takie ślady będą kwaśne i mogą powodować niszczenie nawet pod warstwą woskową.

W profesjonalnej renowacji / konserwacji powierzchni artystycznych, ważną zasadą przy użyciu nieznanych produktów jest wykonanie małego obszaru testowego.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wosk zabezpieczający Renaissance 200 ml

Wosk zabezpieczający Renaissance 200 ml

Wosk zabezpieczający "Renaissance" to wyjątkowa mieszanka wosków mikrokrystalicznych pochodzących z rafinacji ropy naftowej. Można go z powodzeniem stosować na każdej powierzchni, od białego papieru po kamień - drewno, metale, marmur, skóra, kość słoniowa, ceramika itp.