Skoncentrowany środek do ochrony kamienia, cegły, drewna, fresków, zapraw. Posiada szerokie spektrum działania. Więcej szczegółów
Skoncentrowany środek do ochrony kamienia, cegły, drewna, fresków, zapraw.
Posiada szerokie spektrum działania.
Rozcieńczalny wodą zdemineralizowaną oraz w alkoholu, estrach i węglowodorach aromatycznych.
Zaleca się nakładanie pędzlem lub przez okłady, możliwa jest też aplikacja przez natrysk.
Składniki aktywne posiadają odczyn lekko kwaśny (pH 5) i tracą aktywność w środowisku o pH wyższym niż 9. Z tego względu preparat nie nadaje się jako dodatek do zapraw na bazie wapna czy cementu; można go jednak stosować na związane zaprawy.
Preparat w większości przypadków stosuje się w roztworze alkoholowym, chociaż jest on też rozcieńczalny w estrach, węglowodorach alifatycznych i chlorowcopochodnych, wodzie.
Należy unikać wystawienia opryskanej powierzchni na działanie deszczu w ciągu 24 godzin od zabiegu - po tym czasie można powtórzyć zabieg. Nie zaleca się wymywania – pozostałości preparatu są na tyle niewielkie, że nie stwarzają zagrożenia dla obiektu, a dodatkowo zabezpieczają go prewnecyjnie.
Praktyka wykazała, że najlepsze rezultaty osiąga się przy zastosowaniu 2 – 5 % roztworu.
Na razie nie dodano żadnej recenzji.