Werniksy w sprayu

Preparaty w sprayu zabezpieczające obrazy malowane farbami olejnymi i akrylowymi, łatwe w użyciu, szybkoschnące. Nadają wykończenie matowe lub z połyskiem.

Werniksy w sprayu 

Lascaux UV Protect 1 Gloss to archiwalny lakier akrylowy w sprayu z ochroną przed promieniowaniem UV. Nadaje się do akryli, olejów, temper, akwareli i pasteli, a także wydruków atramentów i zdjęć na praktycznie dowolnym podłożu.

Lascaux UV Protect 2 Matt to archiwalny lakier akrylowy w sprayu z ochroną przed promieniowaniem UV. Nadaje się do akryli, olejów, temper, akwareli i pasteli, a także wydruków atramentów i zdjęć na praktycznie dowolnym podłożu.

Lascaux UV Protect 3 Satin to archiwalny lakier akrylowy w sprayu z ochroną przed promieniowaniem UV. Nadaje się do akryli, olejów, temper, akwareli i pasteli, a także wydruków atramentów i zdjęć na praktycznie dowolnym podłożu.

LASCAUX Fixative to uniwersalna, nieżółknąca żywica akrylowa do utrwalania akwareli, pasteli i węgla. Nie wpływa na kolor i wygląd kompozycji. Dostępne w aerozolu 300 ml.

Werniks satynowy Ghiant w sprayu 400 ml do farb akrylowych i olejnych

Werniks z połyskiem Ghiant w sprayu 400 ml do farb akrylowych i olejnych

Werniks matowy Ghiant w sprayu 400 ml do farb akrylowych i olejnych

Werniksy w sprayu

Werniksy, niezależnie od tego, czy są w płynie, czy w sprayu mają za zadanie utrwalenie malunku. Są to preparaty (szlachetne lakiery), które służą do zabezpieczania przed światłem i wilgocią dzieł, niezależnie od techniki w jakiej te powstały. Podbijają barwę, nadają głębię. W zależności od zamysłu, mogą mieć wykończenie matowe, satynowe lub pełnopołyskowe.

Zalety werniksów w sprayu

Zastosowanie werniksu w sprayu pozwala pokryć bardzo cienką warstwą malunek. Stosowane do oddzielania poszczególnych warstw obrazu, zwłaszcza wtedy, gdy powłoka lakieru ma być ledwie uchwytna. Używane muszą być bezwzględnie na całkowicie wyschnięte farby, ponieważ zawierają znacznie większy procent rozpuszczalnika aniżeli werniksy w płynie. Formuła werniksu w sprayu jest bardzo przydatna przy zabezpieczaniu farb na powierzchniach niejednorodnych i nierównych.

Fiksatywa

Szczególny rodzaj całkowicie przezroczystego lakieru doskonale dostosowany do utrwalania rysunków tworzonych z natury nietrwałymi technikami (kredką, ołówkiem, pastelą suchą i olejną, węglem). W tych technikach używana jako werniks końcowy. Zabezpiecza malunek przed wytarciem, kurzem i utratą barw. Przy zastosowaniu w malarstwie pastelowym pamiętać trzeba, że zastosowanie jej przyciemnia nieco jasne barwy.