Cienkie płatki złota, wytwarzane są w procesie długotrwałego, wieloetapowego kucia. Przy obróbce ręcznej uzyskuje się płatki o grubości 0,05 μm, przy maszynowej - 0,01 μm. W końcowych etapach obróbki, złoto umieszczane jest między warstwami papieru lub pergaminu. Dostępne jest w różnych odcieniach, w zależności od domieszek innych metali. Domieszka srebra nadaje stopom ze złotem kolor zielonkawy, a z miedzią – czerwonawy. Standardowy rozmiar płatków, to 8x8 cm. Pakowane są w tzw. książeczki zawierające po 25 płatków, natomiast 12 lub 20 książeczek tworzy tzw. książkę lub paczkę.
Profesjonalne złoto płatkowe pochodzące z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro.
Profesjonalne złoto płatkowe pochodzące z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro. 24 karaty
Profesjonalne złoto płatkowe pochodzące z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro. Każdy płatek przełożony jest bibułką.
Profesjonalne złoto płatkowe 23 3/4 kt
Profesjonalne złoto płatkowe 14 kt pochodzące z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro.
Profesjonalne złoto płatkowe pochodzące z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro
Profesjonalne złoto płatkowe 12 kt pochodzące z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro.
Profesjonalne złoto w proszku - puder 23 3/4 kt pochodzące z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro.
Profesjonalne złoto płatkowe pochodzące z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro
Profesjonalne złoto płatkowe pochodzące z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro.
Złoto płatkowe jest najważniejszym materiałem stosowanym w pozłotnictwie wykorzystywanym w tradycyjnych technikach pozłotniczych. Niezastąpione dla konserwatorów zabytków. Używa się go w pracach renowacyjnych rzeźb, detali architektonicznych, ram, obrazów, mebli, szkła.
Pozłotnictwo jest techniką trudną, wymagającą doświadczenia. Do wykonywania złoceń przy użyciu złota płatkowego oprócz podkładu klejącego niezbędne są specjalistyczne narzędzia: nóż, pędzel, poduszka pozłotnicza, gładzik pozłotniczy, pumeks oraz rękawiczki z cienkiej bawełny.