Vulpex mydełko konserwatorskie 1 l

Mydło w płynie Vulpex to bezpieczny środek czyszczący do praktycznie wszystkiego, od papieru po kamień. Niejonowy koncentrat detergentu. Charakter alkaliczny, bezpieczny dla zdrowia.   Więcej szczegółów

269,00 zł

1907

6 szt.

Producent: C.T.S.

Mydło w płynie Vulpex to bezpieczny środek czyszczący do praktycznie wszystkiego, od papieru po kamień.


Od momentu wprowadzenia w 1970 roku, jego niezwykła wszechstronność sprawiła, że ​​Vulpex jest popularnym i niezbędnym medium we wszystkich gałęziach profesjonalnej renowacji i konserwacji dzieł sztuki i zabytków.

Został wykorzystany z wielkim sukcesem w bezpiecznym i kontrolowanym czyszczeniu materiałów od piór, kostiumów, skór, dywanów i mebli po obrazy olejne, zbroje, metale szlachetne, muszle, marmur i kamień.

Vulpex atakuje i emulguje brud, tłuszcze, oleje tłuszczowe, oleje mineralne, woski i węglowodory z dużą szybkością i wydajnością. Brudne emulsje są wyjątkowo stabilne, a zatem łatwo można je wyrzucać.

W porównaniu z ostrymi, opartymi na kwasie środkami czyszczącymi, alkaliczny Vulpex nie jest szkodliwy dla zdrowia. Końcowe płukanie i czyszczenie czystą wodą neutralizuje powierzchnię, nie pozostawiając po sobie nic, co może powodować problemy z konserwacją w przyszłości.


Gdy praca wymaga niewodnego układu czyszczącego (na przykład przy usuwaniu brudu ze skóry), Vulpex może być mieszany z White Spirit (benzyna lakową) zamiast wodą.


Vulpex jest dostarczany w postaci gęstego koncentratu i przed użyciem należy go rozcieńczyć. Do normalnego czyszczenia wodnego wystarczy jedna część Vulpexu do sześciu lub siedmiu części zimnej wody z kranu (objętościowo). Jeśli zanieczyszczenie jest lekkie, można dodać więcej wody. Jako mydło z White Spiryt, jedna część Vulpex w dziesięciu do dwudziestu części rozpuszczalnika będzie skuteczna.

W trakcie pracy z mydłem Vulpex ręce powinny być chronione przed utratą naturalnych olejów przez noszenie rękawiczek lub późniejszego użycia lanoliny do rąk. Oczy powinny być chronione przed rozpryskami.