Vulpex mydełko konserwatorskie 250 ml

Mydło w płynie Vulpex to bezpieczny środek czyszczący do praktycznie wszystkiego, od papieru po kamień. Niejonowy koncentrat detergentu. Charakter alkaliczny, bezpieczny dla zdrowia.   Więcej szczegółów

139,90 zł

Producent: Picreator Enterprises Ltd Picreator Enterprises Ltd

2217

8 szt.

Mydło w płynie Vulpex to bezpieczny środek czyszczący do praktycznie wszystkiego, od papieru po kamień.


Od momentu wprowadzenia w 1970 roku, jego niezwykła wszechstronność sprawiła, że ​​Vulpex jest popularnym i niezbędnym medium we wszystkich gałęziach profesjonalnej renowacji i konserwacji dzieł sztuki i zabytków.

Został wykorzystany z wielkim sukcesem w bezpiecznym i kontrolowanym czyszczeniu materiałów od piór, kostiumów, skór, dywanów i mebli po obrazy olejne, zbroje, metale szlachetne, muszle, marmur i kamień.

Vulpex atakuje i emulguje brud, tłuszcze, oleje tłuszczowe, oleje mineralne, woski i węglowodory z dużą szybkością i wydajnością. Brudne emulsje są wyjątkowo stabilne, a zatem łatwo można je wyrzucać.

W porównaniu z ostrymi, opartymi na kwasie środkami czyszczącymi, alkaliczny Vulpex nie jest szkodliwy dla zdrowia. Końcowe płukanie i czyszczenie czystą wodą neutralizuje powierzchnię, nie pozostawiając po sobie nic, co może powodować problemy z konserwacją w przyszłości.


Gdy praca wymaga niewodnego układu czyszczącego (na przykład przy usuwaniu brudu ze skóry), Vulpex może być mieszany z White Spirit (benzyna lakową) zamiast wodą.


Vulpex jest dostarczany w postaci gęstego koncentratu i przed użyciem należy go rozcieńczyć. Do normalnego czyszczenia wodnego wystarczy jedna część Vulpexu do sześciu lub siedmiu części zimnej wody z kranu (objętościowo). Jeśli zanieczyszczenie jest lekkie, można dodać więcej wody. Jako mydło z White Spiryt, jedna część Vulpex w dziesięciu do dwudziestu części rozpuszczalnika będzie skuteczna.

W trakcie pracy z mydłem Vulpex ręce powinny być chronione przed utratą naturalnych olejów przez noszenie rękawiczek lub późniejszego użycia lanoliny do rąk. Oczy powinny być chronione przed rozpryskami.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Vulpex mydełko konserwatorskie 250 ml

Vulpex mydełko konserwatorskie 250 ml

Mydło w płynie Vulpex to bezpieczny środek czyszczący do praktycznie wszystkiego, od papieru po kamień. Niejonowy koncentrat detergentu. Charakter alkaliczny, bezpieczny dla zdrowia.